Візит "Інфанти Маргарити" до Львова

З 13 жовтня до 23 листопада у Палаці Потоцьких Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького відбуватиметься виставка однієї картини візит "Інфанти Маргарити» видатного іспанського художника Дієго Веласкеса . Портрет Інфанти Маргарити має велику музейну та історичну цінність і дає уяву про високий художній рівень школи Веласкеса. Цікава й насичена історія пов'язана з цією роботою: Портрет Інфанти Маргарити (Маргарити Терези) походить з колекції фундаторів музею Богдана та Варвари Ханенків. Картину було придбано 1912 р. у Берліні на аукціонному розпродажі зібрання гамбурзького колекціонера Вебера. На торги твір потрапив після довгого мандрування приватними колекціями. Перші документальні свідоцтва про картину сягають 1827 р., коли вона ще належала іспанському художнику Вікенте Лопесу-і-Портанья та невдовзі потрапила у власність інфанта Іспанії та Португалії Себастьяна Габріеля де Бурбон і де Браганса. У спадкоємців інфанта, які на той час мешкали у Франції, в містечку По, твір у 1891 р. придбав лондонський антикварний дім Колнеті. Однак вже у наступному році портрет було перепродано німецькому консулу Едуарду Фрідріху Веберу. Увесь цей час картина вважалася портретом іншої принцеси – інфанти Маріани Трези (1638-1683), старшої дочки Філіпа IV від першого шлюбу. У подальшому вона стала королевою Франції, дружиною Людовіка ХIV. Лише у передвоєнні роки було з’ясовано, що портретована дівчинка – молодша дочка короля, дитя його другої дружини Маріанни австрійської.

Львівська Національна Галерея Мистецтв ім. Бориса Возницького

29 вересня у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького відкрилась виставка ретро-листівок "Carte postale: жінка на зламі епох", яка показала жінок кінця ХІХ — початку ХХ століття. Куратори проекту: Ірина Хмарська, Оксана Бобошко-Вандерховен, Іван Дудич. Листівки, які упродовж двох місяців матимуть нагоду роздивитись львів’яни, надані з приватної колекції Оксани Бобошко-Вандерховен. Виставкові експонати охоплюють період становлення стилю модерн на Галичині, який у Львові мав чітке віденське забарвлення. «Ілюстровані поштові листівки, найчастіше з зображенням жіночої постаті – зробили значний вклад у розповсюдження сецесії. Саме «прекрасна стать» пропагувала новий стиль, який мав виразне феміністичне забарвлення. Вітальні могутні сили природи і жіноцтва, як їх втілення – це улюблені мотиви сецесії», - зазначають організатори виставки. Мешканців та гостей Львова запрошують розглянути ужиткову графіку сецесійних художників, які «обожнювали гармонійну єдність людини і природи». Під час відкриття виставки відбувся благодійний аукціон, який був спрямований на збір коштів для реставрації гіпсового жіночого погруддя з фондів Львівської картинної галереї.

Відкриття виставки "Музей князів Любомирських.Не/забута історія"

    І знову рекомендуємо відвідати Відділ "Європейського мистецтва 19-21 ст." ЛНГМ, адже сьогодні відкрилась виставка "Музей князів Любомирських. Не/забута історія". Тішить, що галерейне життя таке яскраве, незважаючи на похмуру погоду.                

Екскурсії протягом Днів європейської спадщини у Львові

Друзі, як і обіцяли, надаємо перелік імен, які ми згадували на нашій екскурсії “Cherchez la femme або жіночий слід в історії Львова", яку ми проводили в рамках Дні європейської спадщини у Львові / European Heritage Days in Lviv. Ці жінки варті того, щоб про них пам'ятали, адже кожна з них у свій час робила цей Світ трішечки кращим та добрішим: Северина Бадені Ядвіга Сапіга Осипа Заклинська  Софія Окуневська  Олена Степанівна  Мілена Рудницька  Костянтина Малицька Люція Харевич  Сестри Кульчицькі (Олена та Ольга) Северина Париллє Климентина Авдикович  Олена Левицька Роза Мельцер Цецилія Кляфтен  Софія Яблонська. А також: - фото будинку на вулиці Козацькій, де мешкала Олена Степанівна; - книги, про які ми говорили, і які варті того, щоб їх прочитали;   фото на згадку;-)!     Друзі, дякуємо Вам щиро за Ваш час, увагу та цікавість до Львова та тих, хто його творив.

Оновлення проекту «Cherchez la femme або жіночий слід в історії Львова»

Ми на вересень готуємо оновлення нашого проекту «Cherchez la femme або жіночий слід в історії Львова».  І знаходимось в постійному пошуку нових та цікавих персонажів.  Ось натрапили в Картинній галереї (Львівська Національна Галерея Мистецтв імені Возницького) на два жіночих образи, створених рідними братами, які ніколи в житті не бачились. Адже, молодший брат народився уже після смерті старшого. Приходьте на наші екскурсії і ми з величезним задоволенням розповімо Вам про те, на що Ви раніше не звертали уваги. Маурицій Готтліб «Портрет молодої жінки в одежі єврейської нареченої», 1876р. Леопольд Готтліб «Портрет жінки в сірій кофті», 1902р.

"Пошуки жіночих слідів" в історії Львова

В історії Львова було багато видатних жінок. Однак, хочемо звернути увагу на таку цікаву деталь – з понад 1300 вулиць нашого Міста менше 40 носять імена відомих жінок.  В книжці історика Ігор Чорновол "100 видатних львів'ян" згадується лише про п'ятьох представниць прекрасної статі.  Саме тому, ми вирішили трішки змістити акценти у одній з наших екскурсій та більш ретельно "пошукати жіночі сліди" в історії Львова. А ця ретро-листівочка з колекції Oksana Boboshko-Vanderhoeven, яку ми будемо виставляти восени у Львівській картинній галереї, так гарно й іронічно ілюструє наші наміри ;-)! Замовляйте нашу екскурсію «Cherchez la femme..», будемо шукати сліди та веселитись разом

"Модний вікенд"

 У суботу 5 серпня о 14:00 розпочнеться стильна вечірка у Olena Dats' Gallery, за підтримки екскурсійного бюро Pro Lviv with love та Представництва компанії натуральної косметики з Південної Кореї Beyond. Буде все, як ми любимо: багато красивих суконь, ігристе, класна музичка від DJ T-One і море позитивних емоцій на вражень!  Вхід вільний! - в неділю 6 серпня о 17:00 біля крамниці з ЕТНОодягом навпроти готелю "Жорж" розпочнеться екскурсія "Недільний шпацер і балачки про моду". Участь у шпацері - 100,00 грн з особи, в яку включено: - квиток у найновіший львівський музей з одягом, - невеличкий вишуканий частунок у одній з чудових львівських кав'ярень.    

Категорії

Найсвіжіше

Бронювання

Ціна 400 UAH

Вашу екскурсію заброньовано. Найблищим часом наші Гіди зв’яжуться із Вами.

Успіх!
Завантаження...